حوزه های فعالیت

حوزه های فعالیت هلدینگ رسالت صفاهان

هلدینگ رسالت از بدو تأسیس با تکیه بر دانش سرمایه های انسانی خود و انتقال فن آوری های نوین و نهادینه سازی آن در حوزه مهم صنعت و تجارت توانسته است رشد قابل ملاحظه ای در سطح داخلی و خارجی در عرصه های دانش پایه، مهندسی، تولیدی، بازرگانی و سرمایه گذاری داشته باشد و امروزه به عنوان یکی از مجموعه های اقتصادی نام آشنایی در داخل کشور و عرصه بین المللی به شمار می آید.

سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری یکی از شاخه های اصلی فعالیت هلدینگ رسالت به شمار می آید که با هدف رونق کسب و کار داخلی و حمایت از تولید کالا و خدمات ایرانی با اشتغال نیروی کار بومی به ویژه با تمرکز بر مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در حوزه های زیر انجام می پذیرد:

عرصه سرمایه گذاری حمایتی و (VC) به ویژه در حوزه استارتاپ ها و کمک به جذب سرمایه در مراحل عرضه خصوصی، عرضه اولیه عمومی (IPO) و ادغام و تملیک (M&A)

این هلدینگ همچنین با توانمندسازی و توسعه سرمایه های انسانی در قالب استخدام افراد با استعداد و مدیریت انگیزه‌ی تیم‌ها ، روش‌های جدیدی متناسب با فرهنگ و فضای کسب‌وکار کشور ایران طراحی و ارائه کرده است.

بر این اساس به اطلاع کلیه فعالین و شرکت های دانش بنیان در حوزه فناوری نوین می رساند؛ هلدینگ رسالت در طرحی ویژه از پروژه هایی که قابلیت توسعه و فراگیرسازی داشته باشند در قالب سرمایه‌گذاری VC حمایت می کند.

Commerce

دپارتمان بازرگانی هلدینگ رسالت با تجربه و تخصص کارشناسان مجرب در شناخت بازارهای بین المللی از بدو تأسیس با قدرت و چشم انداز روشنی در عرصه بازرگانی، منطقه ای و بین المللی حضور دارد

خدمات بازرگانی که توسط بازرگانان یا شرکت‌های بازرگانی انجام می‌پذیرند به شکل زیر دسته‌بندی می‌شوند:

خدمات بازرگانی به تولیدکنندگان

تولیدکنندگان کالا و خدمات برای تولید کالا و یا عرضه خدمت نیازمند به مواد و وسایلی هستند تا به‌ وسیله آن‌ها بتوانند محصول خود را ساخته و عرضه کنند. این موارد شامل خریدن ماشین‌ آلات، مواد اولیه و … است که در قالب خدمات بازرگانی به تولیدکنندگان عرضه می‌گردد.

خدمات بازرگانی به مصرف‌کنندگان

خدمات بازرگانی با شناسایی نیازها و سلایق مشتریان، تلاش کرده تا کالا و خدمات تولید شده را متناسب با رفع نیاز مشتری تهیه و عرضه شود.

خدمات بازرگانی به اقتصاد یک کشور

فعالیت‌های بازرگانی در خدمت اجرای سیاست‌هایی است که اقتصاد هر کشوری برای خود به وجود آورده است. به‌طور مثال اگر به دلایلی ضرورت بر این باشد که واردات کالای مشخصی ممنوع گردد، بازرگانی با اجرای این سیاست باعث تقویت تصمیمات اقتصادی کشور می‌شود.

بازرگانی

Export

صادرات

در تجارت بین‌الملل، صادرات (به انگلیسی: Export ) کالا یا خدماتی است که در یک کشور تولید می‌شود و به کشور دیگری فروخته می‌شود. فروشنده این کالاها و خدمات یک صادرکننده است. خریدار خارجی واردکننده است.

Importation

واردات

واردات (به انگلیسی: Import ) به کالاهایی که در کشور یا کشورهایی ساخته یا فراهم شده و از راه تجاری به یک کشور دیگر وارد گردد، واردات گفته می‌شود.

نفت و گاز

Oil and Gas

هلدینگ بین المللی رسالت با توجه به موقعیت ویژه کشور در بخش صنعت و معدن با هدف کاهش خام فروشی، توسعه، بهره‌وری و تأمین مواد اولیه صنایع تبدیلی و … گام بلندی در توسعه این صنعت برداشته است و همکاری نزدیکی با صنایع تبدیلی کشور به ویژه در حوزه فلزات دارد.

معادن و مواد اولیه

صنعت، یکی از اصلی ترین معیارها در میزان رشد و پیشرفت کشورها به شمار می آید و اثربخش بودن صنعت در اقتصاد داخلی و رشد کمی و کیفی میزان تولید، بستر استقلال اقتصادی هر چه بیشتر را مهیا می کند.

Mines and raw materials

هلدینگ رسالت صفاهان؛ با هدف توسعه تجارت در حوزه بازرگانی داخلی و خارجی گام های ارزشمندی برداشته است. صنعت فولاد یکی از فاکتورهای بررسی میزان پیشرفت جوامع به حساب می آید و از متنوع ترین موادی است که در دنیا تولید می گردد. صدها نوع فولاد برای کاربردهای خاص وجود دارد که بر حسب نیاز و شرایط محصول تولید می شود. اگرچه پایه اصلی تولید فولاد، آهن است اما نسبت سایر عناصر موجود در آن است که به هر نوع فولاد خصوصیات خاصی می بخشد. این عناصر در آهن مذاب به صورت فروآلیاژ اضافه می شوند تا ترکیب و خصوصیات مورد نظر بدست آید و به همین دلیل نقش فروآلیاژها در تولید فولاد بسیار مهم و حیاتی است.

هوشمند سازی

هوشمند سازی به عنوان یکی از تکنولوژی پیشرفته و آینده نگر برای افزایش خدمات، بهره وری ، آسایش و بهبود کیفیت زندگی جوامع بشری به سرعت در عرصه های مختلف در حال توسعه و بهره برداری است.

در این راستا؛ پروژه های دانش پایه ؛ به عنوان چشم اندازی از توسعه شهری بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه مدیریت یکپارچه و آسان، سریع و امن با هدف بهبود کیفیت زندگی و تعاملات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … در قالب دپارتمان‌های زیر در حال اجرا می باشد. همچنین کارشناسان هلدینگ رسالت صفاهان آمادگی خود را جهت اصلاح، نگهداری، نصب و راه اندازی موارد ذیل (با رعایت شرایط کمترین میزان تغییر ساختار موجود و کمترین هزینه اصلاحی ممکن) اعلام می دارند.

– اصلاح و ساماندهی سیستم و دوربین های نظارتی بر پایه مدیریت هوشمندانه خودکار

– هوشمندسازی سیستم های روشنایی و تاسیسات سرمایشی، آسانسورها، پله های برقی و … در راستای کاهش قابل توجه انرژی و هزینه های مربوطه

– ایجاد اتاق های سرور متمرکز، در راستای سهولت ارائه خدمات به واحدهای تجاری-اداری و مشتریان با کمترین هزینه و ایمنی بسیار بالا

– ایجاد سیستم یکپارچه تماس های صوتی و تصویری برای واحدهای تجاری-اداری و مشتریان 

– افزایش ایمنی و جلوگیری از خطرات احتمالی در حوادث آتش سوزی و … با ایجاد سامانه یکپارچه و هوشمند اعلام و اطفاء حریق با کمترین میزان تغییر در سیستم موجود

صنایع و تولید

هلدینگ رسالت صفاهان با تجربه و تخصص کارشناسان مجرب در شناخت بازارهای بین المللی از بدو تأسیس با قدرت و چشم انداز روشنی در عرصه بازرگانی حضور دارد که مهمترین رویکردهای آن عبارتند از:
حضور فعال و نام آشنا در بین شرکت های هلدینگ چند رشته ای فعال در حوزه بازرگانی،کسب بالاترین بازده ممکن در تأمین مواد اولیه ضروری صنایع بالادستی کشور